+

آموزش 10 تکنیک بازاریابی اینترنتی

22 فروردین 1398

آموزش 10 تکنیک بازاریابی اینترنتی 

بازاریابی اینترنتی چیست؟

امروزه هر کسب و کار اینترنتی برای بقای خودش به بازاریابی اینترنتی احتیاج دارد و در این مقاله به آموزش بازاریابی اینترنتی خواهیم پرداخت، بازاریابی اینترنتی به فرآیند نرخ تبدیل کاربر به مشتری می گویند، ولی قبل از انجام این کار، شما باید بتوانید بازدیدکنندگان سایت خود را به کاربر تبدیل کنید که برای درک بهتر این موضوع، به شما پیشنهاد می کنم که در این مقاله با کی چی داره همراه باشید.

 

۱) آموزش رایگان بازاریابی اینترنتی با استفاده از طراحی سایت حرفه ای


اولین و مهمترین روش بازاریابی اینترنتی ، داشتن طراحی سایت حرفه ایاست زیرا اگر در کسب  درآمد اینترنتی خود، به این موضوع مهم اهمیت ندهید، کاربران زیادی را از دست خواهید داد.

اگر می خواهید صفحات وب سایت شما، دارای ( Bounce rate )  یا نرخ ریزش بازدید کننده گان در لحظات اولیه ورود به سایت یا نرخ پرش  کمتری باشد، باید در ابتدا تمام تمرکز خود را بر روی طراحی وب سایت قرار دهید، زیرا سایت شما باید به گونه ای طراحی شود تا کاربر بدون مشکل و به راحتی  قابل استفاده باشد ، در واقع سایت شما باید کاربر پسند باشد، تا کاربران بتوانند بدون مشکل از سایت استفاده کنند. کاربر پسند بودن، عبارتی است که برای توصیف سایت های خوب، قابل اعتماد و دارای طراحی گرافیکی منحصر بفرد استفاده می شود.

۲) آموزش بازاریابی دیجیتال با استفاده از تولید محتوای ویدئویی

افراد جامعه حوصله ی خواندن محتوای متنی ۲۰۰۰ کلمه ای را ندارند، چون همان محتوای ۲۰۰۰ کلمه ای را می توانند در یک ویدئو چند دقیقه ای تماشا کنند، ولی اگر صرفا می خواهید از تولید محتوای متنی استفاده کنید، حداقل باید بتوانید از عکس های با کیفیت، و در عین حال کم حجم استفاده کنید، زیرا تصاویر، تاثیرات بی نظیری در جذب کاربران دارد. خب تا اینجا متوجه شدیم که تولید محتوای ویدئویی از طرفداران بیشتری برخوردار است، اما این تمام موضوع نیست ، تولید محتوای ویدئویی تاثیرات فوق العاده ای در بروز احساسات افراد دارد.

 

۳) آموزش بازاریابی اینترنتی با القاء تاثیرات روانی مثبت

می خواهم نکته ی بسیار مهمی را به شما بگویم، کاربران وب سایت شما، زمانی از شما خرید می کنند که شما بتوانید تاثیرات روانی مثبتی را به آنها القاء کنید و این مهمترین موضوع این مقاله است، شما باید بتوانید در سایت بازاریابی اینترنتی خود از طریق روش های مختلف، احساس خوب را به کاربران خود منتقل کنید.

شما می توانید با تولید محتوای ویدئویی و تولید انیمیشن های فوق العاده، احساسات مخاطبان خود را درگیر کنید، اگر  خودتان بتوانید در تولید محتوای ویدئویی حضور داشته باشید و ویدئوهایی را از خودتان ضبط کنید، فوق العاده خواهد بود و کاربرانتان به راحتی به شما اعتماد می کنند و شما به شدت، احتیاج به جلب اعتماد کاربرانتان دارید، زیرا ۹۷ درصدی افرادی که برای اولین بار به وب سایت های مختلف سر می زنند، از آن سایتها، هیچ گونه خریدی انجام نمی دهند و این موضوع دلایل مختلفی دارد که یکی از مهمترین دلایل آن، اعتماد نداشتن کاربر، به وب سایت است.

۴) آموزش بازاریابی اینترنتی با افزایش اعتماد کاربران

اگر بتوانید روش های بازاریابی اینترنتی را به خوبی پیاده سازی کنید قطعا میتوانید کاربران خود را در یک بازه زمانی قابل توجه، در وب سایت خود نگه دارید، که به سئو سایت وردپرس شما کمک فوق العاده ای خواهد کرد و همانطور که گفتیم یکی از کم هزینه ترین و پربازده ترین تکنیک های بازاریابی اینترنتی ، تولید محتوای ویدئویی است و اگر برای تولید محتوای ویدئویی خود، از نرم افزارهای افترافکت و پریمیر استفاده کنید، تاثیرات روانی فوق العاده مثبتی را میتوانید روی کاربران خود بگذارید.

اما فقط تولید محتوای ویدئویی کافی نیست، آنچه که باعث موفقیت کسب درآمد اینترنتی شما می شود، مجموعه ای از تکنیک هایی است که شما باید به صورت پیوسته در کسب و کار اینترنتی خودتان استفاده نمائید و حالا مرحله ی بعدی بازاریابی اینترنتی برای یک مدیر وب سایت، تبدیل بازدید کننده به کاربر است، این تکنیک یکی از جذاب ترین تکنیک های بازاریابی اینترنتی است.

۵) تبدیل بازدید کننده به کاربر

اصلا هیچ اهمیتی ندارد که شما چه نوع وب سایت و یا کسب و کاری دارید، تنها چیزی که اهمیت دارد این است که شما باید بتوانید اطلاعات بازدید کنندگان خود را جمع اوری کنید . یکی از مهمترین روش های بازاریابی اینترنتی  ایمیل مارکتینگ که در شماره بعد کاملا به ان خواهیم  پرداخت ، برای فروش بیشتر  شما همیشه باید با کاربران سایت خود در ارتباط باشید تا بااستفاده از تکنیک های بازاریابی جدیدو به روز آنها را ترغیب به خرید از سایت خود بکنید  حالا بعد از جمع آوری اطلاعات بازدیدکنندگان سایت، یکی از قوی ترین روش های بازاریابی اینترنتی را  که همان ایمیل مارکتینگ است را در ادامه آموزش خواهیم داشت .

 

۶) آموزش بازاریابی اینترنتی با استفاده از ایمیل مارکتینگ ( Email marketing )

بازاریابی ایمیلی قلب تپنده ی کسب و کار اینترنتی شماست، شما با بازاریابی ایمیلی، می توانید به صورت پیوسته با کاربران خود در ارتباط باشید، ایمیل مارکتینگ هیچگاه منسوخ نخواهد شد، سیستم هایی منسوخ شده اند که مرتبا در حال فیلتر شدن هستند و هیچ ثباتی برای آنها وجود نخواهد داشت ، به هیچ عنوان شبکه های اجتماعی، کسب درآمد اینترنتی پایداری برای شما نخواهد بود، شبکه های اجتماعی ، فقط مانند قرص مسکن هستند که برای مدت زمان کوتاهی پاسخگو شماست، اما بعد از گذشت زمان کوتاهی، کسب و کار شما را دچار مشکل خواهند کرد.

 

۷) چگونگی باید در زمان های مناسب ایمیل ارسال کنیم؟

در ابتدا باید به شما بگویم که سرویس های ایمیل مارکتینگ بسیار زیادی وجود دارد که میلر لایت یکی از محبوب ترین آنهاست که در ایران، دارای نمایندگی است. شما باید در همان ابتدا که بازدیدکننده ای در سایت شما عضو می شود، ایمیلی را به او ارسال نمائید تا متوجه شود که عضوی از سایت شماست، نه اینکه وقتی در سایتتان ثبت نام می کند چند ماه دیگر برای آنها ایمیل ارسال کنید.

حداقل باید هفته ای یک بار ایمیل ارسال کنید، چون خیلی از کاربران شما، به راحتی فراموش می کنند که در سایت شما عضو شده اند و برای ایمیل مارکتینگ، حتما نباید تمام ایمیل های شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد، شما می توانید خبرهای جدید را با هیجان فراوان برای کاربران خود ارسال کنید  و تمام تلاش خود را بایدانجام دهید که ارتباط صمیمی با کاربران خود برقرار کنید، در سایت بازاریابی اینترنتی نباید همه چیز خشک باشد، باید احساس خوب را به کاربران خود منتقل کنید.

۸) برای محصولات سایت خود توضیحات جامع و کاملی بنویسید

 

برای معرفی محصول یا محتوای خود باید همیشه  حلقه ی گمشده ای را در صفحه ی محصول خود قرار دهید تا خواننده را به فکر فرو ببرد و به دنبال حلقه ی گمشده وارد سایت شود  و در بحث فروش و بازاریابی همیشه شما باید حلقه ی گمشده ای در توضیحات محصول خود قرار دهید تا ، منجر به فروش  محصول شما شود، در واقع با برانگیختن  حس کنجکاوی درون خریداراو را تشویق به خرید خواهید کرد.

 

 

۹) آموزش بازاریابی و فروش اینترنتی با استفاده از شروع یک داستان جذاب

در این قسمت می خواهم به موضوعی اشاره کنم که شاید تا به حال آن را در هیچ جای اینترنت نشنیده باشید و در دوره های آموزش بازاریابی و فروش اینترنتی از این تکنیک قدرتمند، نام برده نشده است. کاربران سایت شما علاقه ی بسیار زیادی دارند که داستان زندگی شما را بدانند، و شما به راحتی می توانید از این تکنیک قدرتمند به نفع خودتان استفاده کنید، اما چگونه باید شرایط را به نفع خودتان رقم بزنید؟

تنها کافیست که در مورد فروش خود، داستانی جذاب بنویسید اما نکته ی بسیار مهمی که در این قسمت برای شما وجود دارد، این است که شما باید قهرمان داستان خود باشید! نه اینکه پایان داستان به شکست شما ختم شود، ساختار نوشتار داستان شما باید به گونه ای باشد که در انتهای داستان، محصول و یا خدمات شما، قهرمان داستان باشد و مخاطبان محصول شما را به وجه بیاورد.

  

۱۰) آموزش بازاریابی اینترنتی با استفاده از پیام رسان های داخلی و خارجی

پیشنهاد بسیار مهم  میتوانیم در اینجا به شما بدهیم این است  که تا می توانید در تمام شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها  مانند تلگرام و اینستاگرام و کی چی داره  فعالیت کنید ، زیرا هم تاثیر فوق العاده ای در سئو سایت وردپرس شما خواهد داشت و هم شانس شما برای دیده شدن در فضای مجازی بیشتر خواهد شد ، اگر شما تولید محتوا ویدئویی انجام میدهید  به راحتی می توانید ویدئو های خود را در شبکه های اشترک گذاری ویدئو، مانند آپارات، تماشا و نماشا منتشر کنید، توجه داشته باشید که بک لینک هایی که از این نوع شبکه های اشتراک گذاری ویدئو دریافت می کنید، بسیار ارزشمند هستند.
 

www.kichidareh.com
www.kichidareh.ir

 

 

           کی چی داره 
 برای دیدن جدیدترین  آموزشهای رایگان همین الان بزن بریم